Zalety polisy na życie

Dodano 10.4.2018

Oprócz tego, że polisa na życie jest swoistym zabezpieczeniem bliskich na wypadek naszej śmierci, niesie za sobą ogrom korzyści dla samego ubezpieczonego, jeszcze za jego życia.

Z tego rodzaju produktu finansowego korzysta coraz więcej osób, nie tylko po to, by zapewnić swojej rodzinie dostatnie życie i spokój o finanse w przyszłości. W polisę inwestują za życia rozsądni przedsiębiorcy, którzy chcą zabezpieczyć własne środki, bez ryzyka ich utraty.

Czy wiedzieliście, że polisa na życie nie podlega opodatkowaniu? W praktyce oznacza to tyle, że jeszcze za życia można w każdym momencie przekazać ją na zasadzie cesji wybranej osobie, bez konieczności opłaty podatku od darowizny. Co więcej środki zgromadzone na tego rodzaju ubezpieczeniu nigdy nie mogą być zajęte przez komornika, nie wchodzą po prostu w skład majątku jej właściciela. Oznacza to doskonałe zabezpieczenie, szczególnie dla osób, które prowadzą ryzykowne biznesy bądź są narażone na utratę płynności czy nawet plajtę własnej działalności gospodarczej.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że polisa na życie może być jak najbardziej zabezpieczeniem dla banku, w przypadku zaciągania kredytu czy pożyczki. Oznacza to więc, iż środki na niej zgromadzone mogą przyczynić się do zwiększenia zdolności kredytowej.

Trzeba również pamiętać, że ubezpieczenie tego rodzaju nie wchodzi w skład spadku – do otrzymania pieniędzy po śmierci jej właściciela będzie upoważniona osoba, która została przez niego wskazana – nie musi być nią członek rodziny czy inny spadkobierca ustawowy. Co więcej, osoba wskazana nie zapłaci żadnego podatku od takiego typu majątku. Warto też zaznaczyć, że polisa tego rodzaju nie podlega podziałowi majątkowemu, na przykład w momencie rozwodu. Biorąc ten aspekt pod uwagę, polisa na życie jest idealnym rozwiązaniem na przykład dla par, które żyją w nieformalnych związkach.

Lider Małgorzata Madejowska

37-550 Radymno, ul. Rynek 12

ubezpieczenia.radymno@gmail.com

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI +48 530865763